Fotografer det er verdt å kjenne til

Under er et lite utvalg av fotografer som det er verd å ta en titt på. Det finnes også mange, mange fler, og det er bare å google og finne ut hvem som kan være interessente for akkurat deg. Det er også startet en ny podcast som heter Photography Radio, denne tror jeg blir veldig interessent å følge med på. Er du interessert i gatefoto, så er denne podcasten fin: http://valeriejardinphotography.com/podcast-summary og denne http://www.ibarionex.net/thecandidframe

Norske fotografer

Her er det mange naturfotografer.

Rolf Støa, https://rolfstoa.blogspot.com/

Kai Jensen, https://villmarksbilder.no/

Trond Lindholm, https://www.trondlindholm.com/

Ingebjørg Fyrileiv Guldvik, http://norskenaturfotografer.no/ingebjorg-fyrileiv-guldvik/

Orsolya Haarberg, http://norskenaturfotografer.no/orsolya-haarberg/

Bente Klevenberg, https://www.facebook.com/bente.klevenberg?fref=hovercard&hc_location=none&__tn__=%2Cd%2CP-R

Utenlandske fotografer

Her er det blanding, både landskap, reise, gatefotografer, krigsfotografer, pressefotografer

Michael Kenna, https://www.michaelkenna.net/

Richard l’Anson, https://richardianson.com/

Valerie Jardin, http://valeriejardinphotography.com/

Olaf Sztaba, https://olafphotoblog.com/ , http://www.olafphoto.com/

Karen Hutton, https://www.karenhuttonphotography.com/

Marc Silber, https://www.silberstudios.com/

Daniel Milnor, https://danielmilnor.photoshelter.com/index

Ted Grant, https://tedgrantphoto.com/index.html ( Ted Grant is known in the trade as the “father of Canadian photojournalism” )

Robert Capa, https://pro.magnumphotos.com/C.aspx?VP3=CMS3&VF=MAGO31_10_VForm&ERID=24KL535353 (Krigsfotograf)